Сабақ тақырыбы: Қазақстандағы биотехнология



Дата04.02.2020
өлшемі45.41 Kb.
#23050
түріСабақ
Байланысты:
9 Т 2 Биотехнология жазылым 2- НҰСҚА


Мектеп

Қадырғали Жалайыр атындағы № 6 орта мектеп

Бөлім атауы: Сабақ тақырыбы:

Қазақстандағы биотехнология

Уақыты:


Мұғалімнің аты – жөні: Қожан Г. Р.

Сынып: 9 Г

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Оқу мақсаты

9.4.2.1 эссе құрылымы мен дамуын сақтап, мәселе бойынша ұсынылған шешімнің артықшылығы мен кемшілік тұстарын салыстыра отырып, өз ойын дәлелдеп жазу;

Күтілетін нәтиже

Барлық оқушылар: Биотехнологияның бүгінгі, ертеңгі жайы туралы ой қозғайды;

Көптеген оқушылар: Биотехнологияның пайдасы туралы өзіндік көзқарасын ұсынады;

Кейбір оқушылар: жазылым барысында мәселенің артықшылығы мен кемшілік тұстарын салыстыра отырып, өз ойын дәлелдеп жазады.

Құндылықтарды

игерту

«Мәңгілік ел» құндылығы:

Тіл және мәдениет

НЗМ құндылықтары:

Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;

Ынтымақтастық;

Жауапкершілік;

Отбасы мүшелеріне, құндылықтарға деген құрмет.


Пәнаралық байланыс

Математика,информатика

АКТ –ны қолдану дағдылары

Презентация, таратпалы ресурстар

Тілдік

міндеттер

Пәндік лексика мен терминология:

Пән лексикасы және терминология:




Алдыңғы білім


Биотехнология

Жоспар

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс - әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут


1.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқу мақсатымен таныстыру



«Салыстыра суреттеу» әдісі. Биотехнологияның бүгінгі, ертеңгі жайы туралы ой қозғап, баға береді.

Қазір

Ертең













1.Мағынаны тану.

Жеке жұмыс. Жазылым тапсырмасы: Қазіргі уақытта жиі кездесетін және қысқа мерзімді міндеттерді шешуден басқа, биотехнология ұзақ мерзімді проблемаларды шешудің, дәлірек айтқанда, орны толмас қорларды пайдаланудан гөрі жаңартылған шикізатты пайдалануға көшуді қамтамасыз етудің құралы. Бұл уақыт талабына сай, табиғи минералдық қорлардың азаюына, жершары ауа райының өзгеруіне және халық санының өсуінен туындаған жаһандық геосаяси міндет, және де оны жалпы адамзат атаулы, әсіресе жекелеген мемлекеттер бірігіп шешуі тиіс. Әлемдегі дамыған елдер (АҚШ, Ұлыбритания, Қытай және тағы басқалар) тиісінше биотехнологияны дамытудың бағдарламаларын ендігі бекітіп те үлгерді.

Ал біздің еліміздегі биотехнология саласының бүгіні мен болашағы қандай? Еліміздің биотехнология саласына қатысты проблемаларын талқылай отырып, шешу жолдарын ұсыну арқылы аналитикалық эссе жазыңыз. Сөз көлемі – 180-200 сөз.



Дескрипторлар:

эссе құрылымы мен дамуын сақтап жазады;

мәселе бойынша ұсынылған шешімнің артықшылығы мен кемшілік тұстарын салыстырады;

өз ойын дәлелдеп жазады.



Топтық кері байланыс.

«Журналистік сауалдар» әдісі. Оқушылар биотехнологияның қоғамға берер пайдасы туралы бір-бірімен сұхбат жүргізеді.

Бір оқушы ұсынылған сұрақты аяқтаса, екінші оқушы автор ретінде жауап береді.

Оқушы сұрақтары:

Сіздің бұлай ойлауыңызға... ?

Егер мен сізді дұрыс түсінсем... ?

Сіздің сондағы айтпағыңыз... ?

Біздің болжамымыз бойынша .. ?





Қорытынды бағалау

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:



Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:


2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?




Тексерілді:

Достарыңызбен бөлісу:




©www.melimde.com 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
бойынша жиынтық
жиынтық бағалау
Сабақтың мақсаты
Сабақ тақырыбы
ғылым министрлігі
тоқсан бойынша
рсетілетін қызмет
бағалауға арналған
Жалпы ережелер
Сабақ жоспары
Қазақстан республикасы
қызмет стандарты
бекіту туралы
жиынтық бағалауға
жиынтық бағалаудың
республикасы білім
тоқсанға арналған
бағалау тапсырмалары
Қазақстан республикасының
Реферат тақырыбы
арналған тапсырмалар
арналған жиынтық
білім беретін
бағдарламасына сәйкес
Әдістемелік кешені
болып табылады
мерзімді жоспар
бағалаудың тапсырмалары
туралы хабарландыру
Қазақстан тарихы
арналған әдістемелік
пәнінен тоқсанға
республикасының білім
сәйкес оқыту
Қазақ әдебиеті
Мектепке дейінгі
оқыту мақсаттары
қазақ тілінде
нтізбелік тақырыптық
жалпы білім
Жұмыс бағдарламасы
оқыту әдістемесі
білім берудің
Республикасы білім
әдістемелік ұсыныстар
Инклюзивті білім
пәнінен тоқсан
туралы анықтама
тақырыптық жоспар
мамандығына арналған