Сабақтың тақырыбы



Дата06.02.2017
өлшемі40 Kb.
#1902
түріСабақ
Уапова Анар Кабиболовна

Шал акын ауданы

КММ. М.Ахметбеков атындағы орта мектебі

Биология пәнінің мұғалімі



Сабақтың тақырыбы:

Сүйектер, бұлшық ет, сіңірлер - тірек-қимыл жүйесінің құрамдас бөліктері. Олардың маңызы. Қаңқада сүйектердің байланысуы. Буындардың құрылысы.



Сабақтың мақсаты: Оқушыларды қаңқа бөлімдерімен, сүйек байланыстары және олардың маңызын анықтау, жеке бас гигенасын таза ұстауға үйрету.

Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ жауап, топтық жұмыс, биологиялық диктант, трек-сызба құру.

Сабақтың пән аралық байланысы: математика

Сабақтың көрнекілігі: электронды оқулық,интерактивті тақта, сызба-нұсқалар, адам қаңқасы, муляждар

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру.

ІУ. Бекіту. Қорытындылау

V. Үйге тапсырма беру.

УІ. Бағалау



І. Ұйымдастыру бөлімі.

Амандасу, түгендеу, топқа бөлу



ІІ.Үй тапсырмасын сұрау

Сұрақ -жауап

1.Сипап сезу арқылы нені анықтайды?

2. Анализаторларға кім анықтама берді?

3. Кез келген анализатор неше бөлімнен тұрады?

4. Рецепторлары тіл бүртіктерінің ұшында болады?

5. Тілдің ұшы қандай дәмді сезеді?

6. Ауызға түскен құрғақ асты ерітетін сұйықтық?

7. Тілдің бүйір шеті қандай дәмді сезеді?

8. Рецепторлар мұрын қуысынан жоғары бөлігінің сілемейлі қабығында болады?

Мына сандар нені білдіреді:

Сұрақтар: мына сандар нені білдіреді?



  1. 3

  2. 16-2000

  3. 24 000

  4. 100

  5. 4

  6. 30

Жауабы:

1Ортаңғы құлақ сүйекшелерінің саны-3

3.Адамның есту мүшесі 1 секундта 16-2000 тербеліс жиілігін жасайы

2.Иірімнің жарғақты бөлігінің қабырғаларының бірі ұзындығы әртүрлі 24 мың талшықтан тұрады

4.Теріде ауырсыну рецепторлары көп1см-2, шамамен 100 ауырсыну бар

5.4 дәм сезу рецепторлары бар

6. Сыртқы дыбыс өткізу жолының ұзындығы 30 мм

Сәйкестігін тап:

1

Қарашықтың артқы бөлігінде екі жағы дөңес,

линза тәрізді денешік



А.Су

2

Көзбұршақ қисықтығының ұзындығы

В. Құтыша


3

Шыны тәрізді денеде болады

С.Таяқшалар


4

Жарық пен түсті қабылдайтын рецептор

Д. Көзбұршақ


5

Қараңғыда жарықты қабылдыйтын рецептор


Е. Аккомодация

Қорытындылау.

Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сабақтың тақырыбы: Көлдер мен өзендер
2017 -> Сундетова Асемгуль Сапаровна Информатика мұғалімі Ақмола обл., Кокшетау қ. Кмм
2017 -> Ақпараттық қауіпсіздік Біліктілік: Ақпаратты сақтау бойынша т
2017 -> Компъютерлік желі және телекоммуникациялар Біліктілік: Техник
2017 -> Білім беру бағдарламасы мамандық: Жаңартылмалы энергетика, 0903000 Электр энергетикасы (сала бойынша) Біліктілік
2017 -> Бейнежазбаны (avi, mp4 форматында) 27. 03. 2017 дейін жіберу керек (қосымша №2)
2017 -> Қонақ үй бизнесі: мейманхананы/мейрамхананы басқару Біліктілік: Сервис менеджері
2017 -> Бағдарламалау Біліктілік: Техник-бағдарламашы
2017 -> Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)


Достарыңызбен бөлісу:




©www.melimde.com 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет
Сабақтың тақырыбы
бойынша жиынтық
жиынтық бағалау
Сабақ тақырыбы
Сабақтың мақсаты
ғылым министрлігі
тоқсан бойынша
бағдарламасына сәйкес
бағалауға арналған
Сабақ жоспары
Реферат тақырыбы
жиынтық бағалауға
сәйкес оқыту
арналған тапсырмалар
Қазақстан республикасы
білім беретін
оқыту мақсаттары
бағалау тапсырмалары
рсетілетін қызмет
Жалпы ережелер
жиынтық бағалаудың
республикасы білім
бекіту туралы
тоқсанға арналған
Қазақстан тарихы
Қазақстан республикасының
мерзімді жоспар
арналған жиынтық
қызмет стандарты
болып табылады
арналған әдістемелік
жалпы білім
бағалаудың тапсырмалары
Мектепке дейінгі
оқыту әдістемесі
Қазақ әдебиеті
пәнінен тоқсанға
нтізбелік тақырыптық
Зертханалық жұмыс
Инклюзивті білім
Әдістемелік кешені
республикасының білім
білім берудің
туралы жалпы
Қазақстанның қазіргі
Қысқа мерзімді
Жұмыс бағдарламасы
қазақ тілінде
туралы хабарландыру
қазіргі заман
атындағы жалпы